Komunikaty duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna
19 maja 2019r.

1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
w piątek: Wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.

2. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszam na nabożeństwo majowe do kościoła w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedzielę o 15.45. W tym tygodniu wyjątkowo w środę ze względu na mój wyjazd, nabożeństwo majowe odbędzie się po Mszy św. rannej, a w sobotę, ze względu na ślub, nabożeństwo majowe rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszam także do śpiewania litanii przy Krzyżach i tak:
21 maja (we wtorek) – Okopy
23 maja (w czwartek) – Stoczki (przy krzyżu i kapliczce)
24 maja (w piątek) – Dębina

3. W przyszłą niedzielę, z racji ostatniej niedzieli miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 11.30 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się katecheza formacyjna.

4. 28 maja o godz. 18.00 w Teatrze miejskim w Sieradzu odbędzie się Koncert Charytatywny „Gramy dla Huberta”. Dochód z tego koncertu będzie wsparciem leczenia Huberta Brejnera. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.

5. Polecam prasę katolicką. W Tygodniku „Idziemy” zwróćmy uwagę na artykuł pt. „Reagujmy w obronie wiary” – czyli co możemy zrobić, gdy ktoś rani nasze uczucia religijne? – Gazety tradycyjnie do nabycia u Ministrantów przy wyjściu z kościoła.

6. Dziękuję za ofiary składane na Fundusz Remontowy. Dziękuję za wszelką życzliwość.

7. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim uczestnikom tej Eucharystii na nowy tydzień życzę Szczęść Boże!