Komunikaty duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu
17 marca 2019r.

1. Trwa okres Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkich Żali w niedziele o 15.40. Uczestnicząc w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Opiekuna NMP. Msza św. o godz. 17.00 w tym dniu będzie sprawowana w intencji zbiorowej za zmarłych z naszych rodzin, szczególnie noszących imię Józef. Można ich wypisać na kartkach i przed Mszą św. podać mi w zakrystii.

3. Za tydzień w niedzielę 24 marca rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte. Poprowadzi je ks. Mariusz Chmielewski Dyrektor Domu Rekolekcyjnego Księży Orionistów w Zduńskiej Woli. Bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych niecodziennych duchowych wydarzeniach. Plan Misji rozdawałem w czasie kolędy, jeśli ktoś zagubił można go wziąć, jest wyłożony na stoliku przy głównych drzwiach.

4. Dziś przy wyjściach z kościoła zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w Afryce. Dziękuję wszystkim, którzy wychodząc z kościoła złożą ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.

5. W tygodniku „Idziemy” polecam artykuł pt. „O pomstę do nieba” – Czym są grzechy wołające o pomstę do nieba, o których mówi Katechizm Kościoła Katolickiego? – wyjaśnia ks. Dariusz Kaliński. Tygodnik tradycyjnie do nabycia u Ministrantów przy wyjściu z kościoła.

6. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości wobec mojej osoby i za ofiary składane na Fundusz Remontowy. Bóg zapłać.

7. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim uczestnikom tej Eucharystii na nowy tydzień życzę Szczęść Boże!