Komunikaty duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła
30 czerwca 2019r.

1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
we wtorek: Wspomnienie NMP Licheńskiej
w środę: Święto św. Tomasza Apostoła
w sobotę: Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

2. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. O godzinie 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W czasie adoracji spowiedź. Adoracja zakończy się przed godz. 18.00 odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.

3. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Różaniec o godz. 17.30 prowadzą Koła Żywej Róży z Chojnego.

4. Dziękuję za ofiary składane na Fundusz Remontowy. Dziękuję za wszelką życzliwość.

5. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów Oktawy Bożego Ciała. Asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, p. Organiście Ryszardowi. Bóg zapłać! Również dziękuję tym, którzy przyczynili się do pięknej oprawy sakramentu bierzmowania. Szczególnie rodzicom bierzmowanych za ufundowanie nowego naczynia do udzielania chrztu. Bóg zapłać!

6. W minioną niedzielę zebraliśmy na parking kwotę 3950 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za te ofiary. Za tydzień w niedzielę podam rozliczenie finansowe za II kwartał.

7. Polecam prasę katolicką. W tygodniku „Idziemy” zwróćmy uwagę na artykuł pt. „Młody, statystyczny, ale czy katolik? – Niecałe dwie trzecie młodych Polaków deklaruje się jako katolicy. Jak wpływa to na ich postawy życiowe i wybory moralne? – pisze Michał Komorek. Jest także miesięcznik „Nasza Arka”. Gazety tradycyjnie do nabycia u Ministrantów przy wyjściu z kościoła.

8. W dniach 19, 20 i 21 sierpnia organizujemy parafialną pielgrzymkę „Szlakiem Jana Pawła II. (Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry). Plan pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Koszt 460 zł. Zapisy przyjmuję jeszcze dziś i jutro. Zapisując się podajemy numer PESEL do ubezpieczenia i wpłacamy I ratę w wysokości 200 zł.

9. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim uczestnikom tej Eucharystii na nowy tydzień życzę „Szczęść Boże”.